1. A macska simogatása boldoggá tesz
Simogass macskát, ez ugyanis növeli az oxitocin szintet, amitől boldogok leszünk, a szerelmes embereknek például magasabb ennek a hormonnak a szintje.
2. A macskák fantasztikus terápiás állatok
A macskák lelki támaszt nyújtanak, amikor az embernek szüksége van némi támogatásra. Kutatások bebizonyították, hogy egy macska segít a veszteségek feldolgozásában, a fizikai fájdalmak csökkentésében. A macskának lehet panaszkodni, nem fog bírálni vagy elvonulni (kivéve, amikor úgy tartja kedve – a szerk.)
3. A macskák is szeretik a gazdájukat
Az a gondolat, hogy a macskák rosszabb társak a kutyáknál, nem igaz. Egy svájci tanulmány szerint egy macska a háztartásban pont annyi örömet és boldogságot ad mint egy szerető társ. A macskák is igyekeznek kapcsolatot teremteni, és a kimutatott szeretettet viszonozzák is.
f
4. A macskatulajok okosabbak mint a kutyatulajok
Persze ezt nem mi mondjuk, hanem a wisconsini Carroll Egyetem kutatói, akik a fenti tézist vizsgálták. Az eredmények azt mutatják, a macskatulajok okosabbak. Ennek oka talán az lehet, hogy a macskatartók introvertáltabb lények.
5. A macskatulajdonosok nyitottabbak, érzékenyebbek és kezelhetetlenebbek mint a kutyások
San Franciscó-i kutatók azt bizonyították be, hogy a macska és kutyatulajdonosok személyisége jelentősen eltér egymástól. A macskatulajok nyitottabbak, érzékenyebbek, de kevésbé konformisták mint a kutyások…legalábbis a kutatás szerint.
6. A macskatulajok ökológiai lábnyoma alacsonyabb mint a kutyásoké
Összehasonlítva a kutya és a macska élelmezését, a kutyák gondozása olyan hatással van a környezetre mint egy Hummer. A macskák kevesebbet esznek és jobban szeretik a halat mint a mondjuk a marhát, így alig egy Volkswagen Golfnak megfelelő ökológiai lábnyomot hagynak maguk után.
7. A macskák csökkentik a szívinfarktus, a szélütés és a magas vérnyomás kialakulásának kockázatát
A Minnesotai Egyetem 10 éves kutatása azt mutatta ki, hogy a macskatartás mérsékeli a stresszt, és így 40 százalékkal csökkenti a szívinfarktus kockázatát A Missouri Egyetem kutatói is hasonló eredményre jutottak, az ő magyarázatuk szerint aki hajlandó macskákkal foglalkozni, annak a szervezetében csökkent a kortizol nevű stresszhormon szintje, és ez is segít abban, hogy a vérnyomás ne szökjön az egekbe. Egy kanadai tanulmány szerint pedig a macskatartás csökkenti a vér triglicerid szintjét is. Nem meglepő ezek után, hogy a szélütés kokcázata is csökken, ha macska van a közelben. Persze ez nem jelenti azt, hogy ne kellene odafigyelnie az étkezésre és ne kellene rendszeresen mozognia.
8. A macska hanggal gyógyít
A macskák 20-140 Hz között dorombolnak, és ez a frekvencia gyógyító hatással bír bizonyos betegségek esetén. A dorombolás nyugtatja az idegeket, csökkenti a vérnyomást, és segíti a szövetek és csontok gyorsabb gyógyulását, sőt állítólag még a nehézlégzésen is javít valamennyit.
9. A macskás gyerekek kevesebbet hiányoznak a suliból
Azok a gyerekek, akik macskával élnek együtt, 9 nappal kevesebbet hiányoznak a suliból mint a macskátlanok. Ennek oka, hogy a macskatulajdonosok (és persze a kutyások) immunrendszere jobb, mint az állattal nem rendelkezőké. A macskatartás egyébként megelőzi az asztma és az allergia kialakulását, a kutatások szerint ugyanis sok gyerek szervezete speciális antitesteket termel ha macskákkal kerülnek kapcsolatba, és ezáltal előzik meg a betegséget.
10. A macskák a gyerekek legjobb barátai, és segítik a fejlődésüket
Egy macskás gyerekek körében végzett felmérés szerint 81 százalékuk szívesebben osztotta meg az érzéseit a kedvencükkel mint a szüleivel vagy a barátaival, 87 százalékuk pedig közeli barátjának tartotta a macskáját.
11. Az autista gyerekeknek is jót tesznek a macskák
A Queensland-i Egyetem tanulmánya szerint azok az autista gyerekek, akik macska mellett élnek, könnyebben beszélnek, néznek rá emberekre és mosolyognak, mint akik nem. A macska visszafogott és nyugodt jelleme talán jobban hat a gyerekekre, mint a kutyák túlzott energikussága. Részben ezért is ajánlják Alzheimer-kórban szenvedőknek is, hiszen nem igényelnek annyi figyelmet, de társaságuknak köszönhetően csökken a szorongás, az erőszakos rohamok.
12. A macska életmentő lehet
Roger Mugford állatpszichológus abban hisz, hogy a macskák ugyanúgy kiszagolják a betegségeket mint a kutyák. Erre a bizonyság az, hogy 2012-ben Amy Jung macskája, Pudding még aznap megmentette gazdája életét, ahogy befogadták. Amy ugyanis diabéteszes volt, és rosszul lett. Pudding a hátára ugrott, hogy magához térítse, majd elrohant a fia szobájába, hogy felébressze. A fiú hívta is a mentőket, és az anyuka megmenekült.
13. A macskák növelik a férfiak vonzerejét
Kutatások szerint a szingli nők 90 százaléka vonzóbbnak tart egy pasit, akinek van macskája, mint akinek nincs. Ja, és ha mégsem működik a dolog, a macskák segítenek feldolgozni a szakítást, és ebben sokkal jobbak mint a barátok – ezt derítette ki a Miami Egyetem egyik kutatása.
14. A macskák legyőzték a világ legnagyobb hódítóit
Kr.e. 525-ben Peluzium városának elfoglalásakor a perzsa király, II. Kambüszész macskákat festetett a pajzsokra, és elengedett egy csomó állatot. Az egyiptomi hadsereg attól tartva, hogy bántódás éri a szent állatokat, és ezáltal megsértik Bastet istennőt, elmenekültek, a perzsák pedig győztek.