2020. június |
Különös esetről számolt be a brit METRO magazin: egy menhely és egy gazdi között komoly konfliktus alakult ki, mert a hazulról elszökött cicát megtaláló/befogadó menhely nem akarta visszaadni a cicát a gazdinak.
► Facebook oldal: @BringBobbyHome34
► Facebook csoport: Bring Bobby Home
► Warrington Animal Welfare Facebook oldal: @warringtonanimalwelfare
► Warrington Animal Welfare: www.warringtonanimalwelfare.org.uk
Teljesen érthetetlen helyzet alakult ki. Egyik nap a Bobby nevű cica elszökött otthonról. A gazdija, Patricia Donegan és a családja az egész környéket tűvé tették, keresték, de nem találták. Aztán a gazdival szembe jött a közeli állatmenhely – Warrington Animal Welfare (WAW) – posztja, amelyben gyűjtést szerveznek egy nem olyan régen talált cica érdekében: a cica sérüléseinek az ellátáshoz, a beoltásához, ivartalanításához, és chipeléséhez kérnek adományokat. Patricia azonnal felismerte a cicáját, és hívta a menhelyet.
De a menhely szóba sem állt vele.
Mivel az állatban nem volt chip, Patricia nem tudta bizonyítani, hogy övé az állat, hiba kezeskedtek többen is, hogy a macska igazat mond, és Bobby az ő cicája. A menhely azzal hárította el a nőt, hogy találtak arra utaló jeleket, hogy a macska (immáron George-nak hívták) sérülései nem csak az elkóborolásból származhatnak, hanem korábbról is. Ennek ellent mondott az állatorvos jelentése, aki szerint nincsenek a macskának erre utaló sérülései, és a sebeit akkor szerezhette, mikor elszökött otthonról. Valószínűleg egy másik macskával verekedett össze.
A menhelyet az sem hatotta meg, hogy a gazdi korábbi fotókat küldött a cicáról.
Szóval a menhely tovább gyűjtötte az adományokat, a család meg létrehozott egy “Bring Bobby Home” néven futó Facebook-oldalt, azaz ők is kampányba kezdtek. Sőt, a család még ügyvédet is fogadott.
A képekből világosan látszik, hogy a macska a családé volt, és az is, hogy a menhely nem válaszol a gazdinak. Angliában, ahogy sok országban, nem kötelező chip-pel ellátni a cicákat, és az alapján, amivel a menhely védekezik – ha ivartalanítva lett volna a cica, nem került volna abba a helyzetbe, amibe került, azaz elkóborolt, és verekédesbe keveredett más kóbor cicákkal –, a menhelyek nagyon sok cicát nem adnának vissza azoknak, akik jelentkeznek a megtalált cicájukért.
2020. szeptemberében bírósági tárgyalás kezdődött az ügyben.